Ugrás a lényegre

57 poszt a "Hálózati hírek" címkével

Összes címke megtekintése

· 2 perc olvasmány

Páran jeleztétek felénk, hogy túlforgalmazás után ki lettetek tiltva (ez eddig oké), majd ennek lejárta után ismét tiltást kaptatok.

Ennek az az oka, hogy mint azt bizonyára tudjátok, a hálózaton csúszóablakos rendszer van érvényben, azaz ha kitiltódtok, akkor a rendszer egészen addig tiltani fog, amíg ki nem kerül az adott ablakból a forgalom.

Ez eddig is így volt, de nem volt belőle általában probléma, mert ha valaki kitiltódott a 1 napos ablak miatt, akkor minimum 1 napra kapott tiltást és ez idő alatt a forgalma “kicsúszott” az egy napos ablakból, a 4 napos ablaknál pedig nem nagyon lehetett egyszerre összehozni, mivel az illető előbb kitiltódott az 1 napos túllépés miatt.

Mivel nemrég eltöröltük az 1 napos ablakot, így most már össze lehet hozni a 32 gigás forgalmat viszonylag rövid idő alatt. Ekkor megtörténik a kitiltás, majd első tiltás esetén 24 óra múlva a visszaengedés. Ekkor azonban a rendszer azt látja, hogy a 4 napos ablakotokban még mindig ott a kitiltást indikáló forgalom, így ismét kitiltásra kerültök. Legrosszabb esetben emiatt 6 napig ki lesztek tiltva (1+2+3 napos tiltások).

Megoldást jelent a sávkorlátos rendszer bevezetése, amely tervezésénél már számoltunk ezzel a problémával. Viszont ennek megvalósítására az ünnepekig biztosan nem lesz kapacitásunk, így addig is csak egy dolgot tudunk tanácsolni: ne forgalmazzatok túl (4 nap alatt ne töltsetek fel 32 gigát egyetemen kívülre).

· Egy perc olvasmány

Azok számára akik a hónap elején csak júliusra kötöttek hálózati előfizetést, esetleg augusztusra költöznek csak a kollégiumba, kiírásra került az augusztusi csomag. Regisztrálni a korábbiaknak megfelelően az admin.sch.bme.hu oldalon lehet SCH Account birtokában.

A hálózati részhozzájárulás augusztusra vonatkozó díja 1800 forint, befizetésére a következő időpontot javasoljuk:

  • 2013. augusztus 01., 10:00 és 20:00 között az F04-es irodában

Aki esetleg ekkor nem tudja befizetni, az pótolhatja a Schönherz Telekom hivatalos ügyfélfogadási időpontjaiban, melyeket a www.schtelekom.hu/kapcsolat címen talál meg.

A júliusi hálóregisztráció augusztus 04. 23:59-ig érvényes.

Aki korábban a nyár egészére szerződött annak nincs teendője.

· Egy perc olvasmány

Mostantól újra elérhető WiFi a kollégiumban (kivéve a földszintet és az első emeletet, ott még lehetnek gondok). Mindenki, akinek érvényes hálórege van tud csatlakozni. Továbbá, legyen beregisztrálva a WLAN MAC címetek is.

· Egy perc olvasmány

A hálóregisztráció a 2012/13 tavaszi félévre várhatóan március 11-én (hétfőn) kezdődik.

A regisztrációt a tavalyihoz hasonlóan a https://admin.sch.bme.hu oldalon lehet majd elvégezni.

A hálózatfejlesztési hozzájárulás a félévre DO-val 7000 Ft, KB-val 6500 Ft, ÁB-val 6000 Ft (csak az első regisztrációnál számít az esetleges kedvezmény, a másodikért már teljes árat kell fizetni).

Fizetni a következő időpontokban lehet a 1719-es gazdasági irodában:

  • Hétfő: 10:00-20:00
  • Kedd: 10:30-19:15
  • Szerda: 10:00-13:00 és 14:00-20:00
  • Csütörtök: 12:00-17:00

Az őszi félévben elvégzett regisztrációk március 13. 23:59-ig érvényesek.

· Egy perc olvasmány

A BMENET backup linken kapcsolódik a HBONE-ra egy hiba miatt. Ez a Schönherz hálózatát is érinti, hiszen mi is a BMENET-re csatlakozunk. A sebesség csökkenés ennek tudható be, amint a hibát elhárítják az illetékes szakemberek, az internet sebessége ismét a megszokott 10 Gbps lesz.

Ezzel kapcsolatban ticketet ne adjatok fel, hiszen a hiba nem nálunk van.

· Egy perc olvasmány

A hálózatfejlesztési részhozzájárulás (aka. hálódíj) befizetésének időpontjai a holnapi naptól a következőképpen alakulnak:

  • október 11. 12:00 – 19:00
  • október 12. 12:00 – 19:00
  • október 15. 8:00 – 19:00
  • október 16. 14:00 – 19:00
  • október 17. 12:00 – 19:00

Fizetni a fenti időpontokban lehet a 1719-ben miután rákattintottatok a megerősítő linkre. Az előreg számot vigyétek magatokkal!