Hálóreg változások, lejáró regisztrációk

A hálófelújítás után jelentős módosításokat kell bevezetnünk a hálózat regisztrációs folyamatban. Ennek oka kisebb részben maga a technológia változása a felújítás miatt, nagyobb részben pedig a Schönherz Telekom kft-t és az KSZK SCHAcc rendszert érintő jogi változások és kötelezettségek.

Az új rendszer befejezéséhez és aktíválásához adatbázist kell cserélnünk és sémát kell módosítanunk. Ennek következtében minden jelenleg még aktív hálóreg le fog járni, a jelenlegi hostnevek és IP cím hozzárendelések pedig el fognak veszni. A módosítás várhatóan hétfőn vagy kedden (szeptember 17-18.) fog megtörténni. Utána minden gép regeletlennek fog látszódni a hálózaton és a regisztrációig csak a http/https internet elérése lesz. (80/443-as portokon lesz elérése)

(Ez nem érinti a szervereket és a 208, 209 és 210, azaz a szerver IP tartományokban lévő eszközöket.)

Amint végeztünk a módosításokkal és a rendszer tesztelésével, indul a hálóreg. (Várhatóan szintén hétfőn vagy kedden.) Ezt, és a regisztráció menetét hirdetni fogjuk az összes szokásos csatornánkon.

UPDATE: Technikai okokból a bejegyzésben írtak csak a hét második felében fognak bekövetkezni.