Securiteam alapozó tanfolyam

A KSZK Securiteam csoportja kezdő biztonságtechnikai tanfolyamot hirdet, melynek célja, hogy megismertesse a résztvevőkkel a leggyakrabban előforduló információbiztonsági sebezhetőségeket, felhívja a figyelmet a kivédésükre alkalmas módszerekre.
A MySQL adatbázisok, Wifi hálózatok és Windows rendszerek védelme mind aktuális kérdések, a Metasploit keretrendszer bemutatása a sebezhetőségek felderítésének folyamatát ismerteti. Cél továbbá, hogy az informatika más területei iránt érdeklődőknek felhívja a figyelmét az információbiztonság fontosságára.
A tanfolyam megértéséhez csak alapvető informatikai ismeretek szükségesek. Minden érdeklődőt szívesen várunk.

A tanfolyam tematikája címszavakban:

Október 29, 19:00:
Metasploit framework – Máté Péter
Microsoft Windows biztonság – Ládi Gergő

November 5, 19:00:
SQL injection – Ács-Kurucz Gábor
Wireless biztonság – Molnár Marcell

Mindkét alkalom a Schönherz Zoltán kollégium 103-as termében lesz megtartva.