SCH levelezés: hiba Gmailben történő letöltésnél

By | 2012. december 14.

Néhány nappal ezelőtt a Google szigorított az SSL tanúsítvánnyal kapcsolatos kritériumain. Az eddigi gyakorlattal szemben ezentúl POP3-mal történő letöltésnél nem fogadják el az úgynevezett saját aláírású tanúsítványt (self-signed certificate). Mivel az SCH-s levelezőszerver is ilyet használ, így jelenleg az SCH-s postafiókban levő levelek nem tölthetők le a Gmail-be.

Pánikra azonban semmi ok, az egyetemnek köszönhetően lehetőségünk van hivatalos szerv által aláírt tanúsítványt igényelni további költségvonzat nélkül. Ez azonban jó néhány napba beletelik (főleg karácsony környékén), így nem tudjuk garantálni, hogy még ebben a hónapban megoldódik a dolog.

Addig is javasoljuk a webes felületek használatát, ezeket a következő címeken érhetitek el:

 • Abel

  Lehet forward-olni a leveleket és egy szűrőt beállítva a GMailben máris megoldódik a probléma. 🙂

  • Janega Zoltán

   az mindenféle csúnya dolgokat tesz a levél headerébe

 • aa

  És mi van a startssl.com-al? Amit ott adnak nem jó? Ingyen van és valid.

  • Ládi Gergő

   A StartSSL-től csak Class 1-es tanúsítványt lehet ingyenesen igényelni, ami összesen 2 FQDN-re érvényes: valami.tld. és http://www.valami.tld.. Így tehát jelen esetben a http://www.bme.hu és bme.hu oldalakra lehetne érvényes (azaz a levelező szerverünkre nem), ráadásul igazolnunk kellene, hogy a bme.hu domain a miénk (márpedig nem az).

   • Hámos Gergely

    Nem vagyok benne biztos, hogy csak startssl-eset tudunk kérni, és csak ilyen feltételekkel, ha pedig igen, akkor máshogy elintézzük, csak az átfutása lesz több. Az igaz sajnos, hogy a *.sch.bme.hu cert elintézése is több mint fél év volt, mivel külön engedélyek kellenek a .bme.hu tulajdonosától.

   • aljasPOD

    Ez igy nem igaz, mert te adod meg hogy mi legyen a másik FQDN, ami lehet macska.anyamkinja.eger.valami.tld is.

    • Janega Zoltán

     a levelezőszerver kapásból vagy 5 subdomaint használ, ehhez van 2 ip-je. Máris kiesett a startssl.
     Nem kell amúgy parázni, bme-n keresztül lehet NIIF-es certet igényelni (ilyen van pl. a home.sch-n és az admin.sch -n is), ellenben ehhez az egész dolgot jóvá kell hagynia a BME TIO-nak.
     Elindítjuk az igénylést, aztán meglátjuk mennyi idő.

 • Swacsa

  Hi! Mikorra várható a tanúsítvány?

  • Swacsa

   Hi! Légyszi írjatok infót hogy hol áll ez a dolog, mert napi több 100 levélnél eléggé kényelmetlen a messenger meg a webmail…forwardolni meg nem szeretném.

 • Kalmár Péter

  Sziasztok!

  Ez már megoldódott? Nekem még sír a gmail, hogy nem megy.

  Üdv,

  Kalmár

 • Molnár Loránd

  Valami hír van, hogy kb mikor kaptok tanusítványt? Vagy egyáltalán folyamatban van a dolog?

  • Janega Zoltán

   folyamatban van a dolog, a pontos időpont még nem ismert

   • GiZmo

    Van valami hír?

    • Janega Zoltán

     már múlt hét óta működik

     • Siroki Laszlo

      A hiba nyomán találtam ide. Köszi az infót és hogy megjavítottátok, valóban működik már, csak újra kell próbáltatni a Gmail-lel.
      Én megnyitottam a beállításokat és lementettem változatlanul, de lehet, hogy a “Check mail now” is elég ahhoz, hogy újra próbálkozzon. A mail fetch history alapján nekem decemberben feladta a próbálkozást, és csak a banner jelent meg, nem próbált mostanában csatlakozni.

 • Kalmár Péter

  Köszi, valóban megy csak újra kell menteni a beállításokat.