WiFi AP-k karbantartása[UPDATED]

Azt tapasztaltuk, hogy sok a probléma a wifi hálózattal, ezért egy 2-3 hétig tartó workshop-sorozattal próbáljuk orvosolni a felmerült problémákat. A végleges megoldás valószínűleg egy külön kontroller beszerzése lenne, amíg ez nem áll rendelkezésünkre addig más módszereket kellett keresnünk a szolgáltatás minőségének javítása érdekében, így csütörtök este a WiFi AP-kon különböző karbantartási munkálatokat végeztünk:

Ennek eredményeként:

 • Switch-eken:
  • az AP-khoz tartozó portokat trunk-ként állítottuk be
  • engedélyeztük az AP-k portjain a szükséges VLAN-okat, valamint beállítottuk a natív VLAN-t
 • AP-kon:
  • az egyes AP-k menedzsment interfészét beraktuk egy elszigetelt VLAN-ba
   • AP-03 kivételével mindegyik jó
  • átállítottuk és konfiguráltuk az új Radius szervert

A módosítások következtében jelenleg elérhetetlen az SCH SSID-val rendelkező WiFi hálózat, aminek a megoldásán dolgozunk. Várhatóan jövőhét kedd este lesz egy újabb nagyobb workshop a problémák elhárítása végett, addig is türelmeteket kérjük.

UPDATE:

Mostmár minden AP jó, de az SCH SSID-val rendelkező hálózat még le van állítva. Csütörtökön folytatjuk a karbantartást.