Egyetemi áramszünet szombaton

· Egy perc olvasmány

Az egyetemi tájékoztatás szerint:

Június 1-én szombaton 8-tól 17 óráig áramszünet lesz az AE, ÉL, Hő, R épületekben az elektromos energia ellátását biztosító kapcsolóterek éves karbantartása miatt.

• Az áramszünet miatt kiesés várható az alábbi helyszínek hálózati kapcsolatában:
  • AE, ÉL, H, Hő, R, T épületek
  • Bercsényi, Kármán, Schönherz, Tétény, Wigner kollégiumok

Az R épületi gépteremben működő gépeket az áramszünet előtt (péntek este vagy szombat reggel) lekapcsoljuk, ezért nem fognak működni a központi szolgáltatások, többek közt az alábbiak sem:

• gazdálkodási rendszer
  • mail.bme.hu
  • Neptun

Ez a gyakorlatban azt jelenti hogy a Schönherz internetkapcsolatában néhány órás kiesés várható (konkrétan addig lesz internet, amíg az egyetemi switcheket ellátó szünetmentes tápegységek bírják), így bentről csak a Schönherzben található oldalak / szolgáltatások lesznek elérhetőek, kintről pedig ezek egyáltalán nem.

A wiki2.kszk.info cím alatt található VIKWiki mirrort pénteken feltöltjük az aktuális tartalommal, így a kiesés alatt is használhatják azt a nem Schönherzben tartózkodó tanulni vágyók.

Emellett az AdminSCH szolgáltatás BME címtárhoz kötődő részei (regisztráció, címtáras jelszó emlékeztető, illetve bizonyos esetekben a hálóregisztráció) Schönherzen belülről sem lesznek elérhetőek.