Szolgáltatáskiesés szoknyafelújítás miatt

By | 2016. július 12.

A kollégium épületén zajló tetőfelújítás a szervertermünket is érinti. Ennek következtében a szolgáltatásainkat kiszolgáló szervereinket és központi hálózati eszközeinket körülbelül 1 hónap erejéig át kell költöztetnünk egy ideiglenes helyre.

A hálózati eszközök költöztetése miatt a kollégiumi hálózat működésében 2016. július 16. (szombat) 23 órától 2016. július 17. (vasárnap) hajnali 5 óráig hosszabb-rövidebb kiesések várhatóak. Ezalatt az idő alatt az elsődleges core switch-ünket leállítjuk, kiszereljük a jelenlegi helyéről, és ideiglenesen az egyik szinti rendezőbe költöztetjük.

A hálózati infrastruktúránk leállítása előtt 2016. július 16. (szombat) 18 órától fokozatosan leállítjuk az általunk üzemeltetett szolgáltatásokat kiszolgáló szerverparkot. A felújítás idejére a szervereinknek a Kármán Tódor Kollégium Számítástechnikai Szakosztálya ad helyet. Miután az eszközeinket áttelepítettük a Szakosztály szervertermébe, vasárnap délutántól folyamatosan kapcsoljuk vissza a szervereinket és a rajtuk futó szolgáltatásokat a rendelkezésünkre álló kapacitásig.

A költözést követően a következő szolgáltatások egészen biztosan elérhetőek lesznek :

 • Levelezés
 • Levelezőlisták
 • Felhasználói home-ok (upload.sch)
 • VIK Wiki
 • Webhosting
 • Git

A salgóhoszting szolgáltatásunk a nyár folyamán szüneteltetjük.

A tetőfelújításra a már nagyon régóta húzódó és több első emeleten lévő kört érintő beázási problémák miatt van szükség. A kivitelezés várható időtartama körülbelül 1 hónap, ezek után még vissza kell szereljék a klímákat a szakemberek. Várhatóan augusztus végére már ismét helyre áll a rend. A fejleményekről igyekszünk benneteket tájékoztatni, a legfrissebb információkért látogassatok el a Facebook oldalunkra, ahol a költözés állapotáról hírt adunk, valamint iratkozzatok fel a kszk-news@sch.bme.hu levelezőlistára.

 • bartoki

  A visszaköltözés dátuma látszik már?
  Köszönöm!

  • KSZK

   Ha sikeres lesz az átadás, akkor szeptember 9-én kezdjük meg előzetes tervek alapján a visszaköltözést, de a NETeam és a Sysadmin körvezetőknek, ha írsz, ők biztosabban tudják. 🙂