Ugrás a lényegre

Újra hozzájárulási díjas lesz az internet-hozzáférés

· Egy perc olvasmány
Schulcz Ferenc

Két év kihagyást követően júliustól a kollégiumi internet-hozzáférésért ismét hozzájárulási díjat kell fizetni.

A nyári időszakra a hálózat használatának díja 2000 Ft regisztrált IP címenként, melyet az admin.sch.bme.hu oldalon keresztül fogtok tudni online befizetni. A regisztrált IP-címmel alapvetően 1 Mbps sávszélességgel lehet majd forgalmazni, a hálózatfejlesztési hozzájárulás befizetése után pedig korlátozás nélküli, 1 Gbps sávszélességgel. Egy kollégista továbbra is kettő darab IP-címet regisztrálhat.

A befizetett díjak a BME ISZ Informatikai Szolgáltató Kft. bankszámlájára kerülnek, amit a cég alapító okirata szerint a kollégiumi hálózat működtetésére fordít. Az ezen az úton befolyó összegeket teljes mértékben a hálózat karbantartására, fejlesztésére fogjuk fordítani, mi az üzemeltetést természetesen továbbra is öntevékenyen, pénzbeli juttatások nélkül végezzük.

Az összeg változhat, de a későbbiekben is hozzájárulás fejében lesz igénybe vehető a gigabites internet-hozzáférés.

A miértekről és hogyanokról bővebb tájékoztatást találtok a https://kb.sch.bme.hu/kollegiumi-internet-gyik weboldalon. Amennyiben kérdéseitekre nem kaptatok választ, forduljatok hozzánk bizalommal!